tik-tok instagram youtube radio
godło uczelnia liderów
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

19 Mar 2020

Wsparcie Studentów z kierunku Pielęgniarstwo walki z "koronawirusem"

W dniu 16 marca br. Rektor KPSW prof. dr hab. Marian Ursel otrzymał z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego prośbę o wsparcie przez studentów ostatnich roczników kierunków medycznych, na zasadzie wolontariatu, działań służb sanitarno – epidemiologicznych w walce z koronawirusem.

Za pośrednictwem Dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych dr Wioletty Palczewskiej, która koordynuje całą akcję, prośbę Ministerstwa przekazano studentom z trzeciego roku kierunku pielęgniarstwa.

Studenci na apel zareagowali natychmiast. Do walki z zagrożeniem epidemiologicznym zgłosił się prawie cały rocznik. Jak dowiedzieliśmy się, studenci będą pomagać w działaniach placówek w Jeleniej Górze, Lubaniu, Wałbrzychu i Bolesławcu. Należą się pochwały dla postawy młodych ludzi, którzy w tak dramatycznych okolicznościach w jakich się znaleźliśmy, zdecydowali się na bezinteresowną pomoc w walce z zagrożeniem epidemiologicznym, nie zważając na zagrożenie, któremu się poddają.

Dziękujemy wam Studenci. Jesteście wielcy!


Na fotografii pokazujemy codzienną pracę Studentów. W tym konkretnym przypadku Studenci 3 roku kierunku Pielęgniarstwo podczas zajęć w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej w KPSW, gdzie trenują scenariusz ratowania życia osoby z ciężką niewydolnością oddechową.


List Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do rektorów uczelni-1
Powrót wstecz